Naše kone

Okrem koní plemena Furioso, ktoré tvoria prevažnú väčšinu našich koní, máme aj kone iných plemien. Najobľúbenejšie sú poníky pre najmenšie detičky. Všetky kone máme riadne vychované a korektne prijazdené. Za to vďačíme aj kvalitnému odchovu a pokojnej povahe koní plemena Furioso.

Gizela

GizelaKobylu plemena Furioso Gizelu sme zakúpili priamo zo Žrebčína Motešice v roku 2001 ako trojročnú. Kobylu sme prijazdili a naučili ťahať, a tak sa stala platným členom našej „konskej“ rodiny. Gizela momentálne funguje v jazdeckej škole ako rekreačný kôň. Je to krásna ušlachtilá hnedka, mierne temperamentná s veľkými očami. :) Určite si vás získa.

Giga

GigaKobyla Giga tiež pochádza z Motešíc. K nám prišla ako polročné žriebä. Je dobre prijazdená a zaťahaná. Momentálne pôsobí u nás v chove ako chovná matka. Je to vysoká, mohutná kobyla, tmavá hnedka bez odzanakov.

Celine

CelineKobyla Furioso narodená u nás v roku 2006. Celine je elegantná, dobre živiteľná kobyla stredného rámca. „Vznikla“ po inseminácii hlbokozmrazeným semenom, o to je ešte vzácnejšia. Momentálne funguje v jazdeckej škole ako rekreačný kôň. Je platným členom nášho tímu.

Red Sherry

Red SherryKobyla Furioso je z nášho chovu, narodená v roku 2009. Je to vysoká, krásna elegantná vraníčka. Red Sherry absolvovala v roku 2012 výkonnostné skúšky a odvtedy pôsobí v jazdeckej škole a ako spoločník na vychádzky.

Vinny alias Vincka

Vincku vlastníme od roku 2010. Kúpili sme ju ako 5-ročnú, neobsadnutú. Je to kobyla plemena Furioso, hnedka bez odznakov. Monentálne pôsobí v jazdeckej škole ako rekreačný kôň.

Sany

SanyKobyla moravského teplokrvníka narodená v roku 2006. Na Margitin dvor prišla na jar 2014. Je to vysoká, ušľachtilá ryška, mierne temperamentná. Kobyla je zaradená do jazdeckej školy.

Miss Tricked out alias Misy

Miss Tricked out alias MisyKobyla quarter horse narodená v roku 2008 k nám "priletela" priamo z Texasu v roku 2011. Je to westernovo prijazdená kobyla farby buckskin (plavák). Kobyla je momentálne na materskej dovolenke, zaradená je v chove.

Miss gepard alias Jurášek :)

JurasekJurášek je biely poník výšky 132 cm v kohútiku. Je to valach plemena wpbr pony. Máme ho od roku 2014. Je to veľmi charakterný, dobre prijazdený pony. Vhodný je pre najmenšie detičky na vozenie alebo jazdenie. So svojou kolegyňou Lízou - Lotou chodí aj v záprahu.

Líza Lota

Poníčka plemena welsh pony sekcia B veľkosti 127cm. Poníčka je u nás od roku 2014. Taktiež je platným členom nášho tímu. Pracuje v jazdeckej škole s deťmi a robí parťáčku Juráškovi v záprahu.

Chocolate

ChocolatePlemenný žrebec pochádza priamo z nášho chovu. Je to impozantný, mohutný a mimoriadne charakterný hnedák. Pôsobí na Margitinom dvore v prirodzenej plemenitbe. Výber má pre kobyly ST a Furioso.

Život bez koní...neviem si to predstaviť.

H. Wilson